I u Gornjem Kraljevcu Vukovar svijetli

Ovaj tjedan nazvali smo TJEDAN VUKOVARA.

Posvetili smo ga svim stradalnicima domovinskog rata,svima koji su sudjelovali u stvaranju ove naše prelijepe domovine u kojoj mi danas u miru učimo i živimo. Što se to dogodilo,kad se mi još nismo niti rodili? Saznali smo od naših učiteljica: Marije,Željke i Veronike, roditelja i medija. Za nas tužna priča,ali sa sretnim završetkom.

VUKOVAR U SRCU

Ovako  je Vukovar doživio mali David prvašić, a i mnogi drugi njegovi prijatelji .

Svima je u ovo vrijeme Vukovar u srcu,svi učenici cijele naše male Područne škole istražujemo i razmišljamo o tom teškom vremenu.Izrađujemo poruke mira,poruke zahvale i sjećanja.Svi smo mi dio hrvatske šahovnice.

SVI SMO SVJETLOST SJEĆANJA

18.studenog,kao i protekle godine koračamo istim putem od škole do mjesne kapelice noseći svjetlost sjećanja i Vukovar u duši.Povorka je obnovljena prvašićima,učiteljem Stjepanom i ravnateljem škole. U ruci svakog lampion, a u mislima svi stradalnici ,a posebno oni nama ravni,poginula djeca.

ZAJEDNO U MOLITVI

Neka im je vječna slava i hvala im za prekrasnu našu domovini.

NIKAD ZABORAVLJEN

Svatko je zapalio svoj lampion zahvale i mira s  porukom u srcu…

VUKOVAR NIKAD  ZABORAVLJENI , ALI NEKA SE  NIKAD NE PONOVI!

Učenici PŠ Gornji Kraljevec

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 21. 11. 2016.