Dan otvorenih vrata - roditelji i učenici zajedno u školi

Kako postići željeni i što bolji ishod učenja?

Roditelji i učenici 1. i 2. razreda PŠ Gornji Kraljevec već tradicionalno osmu godinu u mjesecu maju organiziraju Dan otvorenih vrata - kada roditelji i učenici zajedno sjedaju u školske klupe. Ove godine to je po dogovoru s roditeljima bilo 18.svibnja. Pravi je to izazov za sve učenike i roditelje i naravno učiteljicu  da kroz tematski –integriranu nastavu ostvare postavljene ciljeve po predmetima, a ove godine i  s elementima građanskog odgoja. Zajednička tema Međunarodni dan obitelj, kroz koju smo  izravno doživjeli i razumjeli što znači biti aktivan i odgovoran član obitelji koji ima razvijenu svijest o važnosti obitelji te međusobnom uvažavanju svih njenih članova.

Zašto su nužna i važna međusobna pomaganja i razumijevanja?  Da bi ishodi učenja bili što bolji. I zaista su bili. Odlučili smo mnoge različite teme iz Hrvatskog jezika ,Prirode i društva, Tjelesno-zdravstvene i Glazbenu kulturu zajednički istražiti,proširiti i ponoviti na terenskoj nastavi u općinskom središtu Vratišinec. U istraživanje smo krenuli zajedno s roditeljima pješice, sretni, raspjevani i uzbuđeni, pješačkom stazom do Vratišinca.Usput smo i ponovili kretanje pješaka u prometu.

O zdravlju s dr. Ivicom Dukićem u zdravstvenoj ambulanti

Bilo je to pravo uzbuđenje i znatiželja. Od medicinske sestre Petre saznali smo što i kako ona radi, kako se postaje medicinska sestra i kako je ona odlučila to postati. Na pitanje učenika kako se postane liječnik i kada je to on odlučio postati odgovorio je sam liječnik-dr. Dukić.Saznali su učenici i kako čistoćom,prehranom,kretanjem,cijepljenjem i sami mogu doprinjeti dobrom zdravlju.Posebno uzbuđenje bio je tlakomjer i mjerenje tlaka Antonii. Na kraju radostan pozdrav do ponovnog ,ali ovakvog zdravog druženja.

O Općini Vratišinec s predsjednikom općinskog vijeća Antunom Bukovcem

Gdje se to donose važne odluke i tko ih donosi? Ubrzo smo saznali u vijećnici od predsjednika općinskog vijeća. Učenici „mali građani“ pozorno su slušali o svojoj općini;kako je utemeljena, kako se donose odluke i tko ih donosi… Posebno ih je interesirala priča kako je nastao grb i zastava općine. I roditelji su nešto naučili,a bilo je i pitanja predsjedniku na koja je on sa zadovoljstvom odgovarao i na kraju sve nas lijepo počastio.Na kraju smo se svi zajedno i fotografirali.

O dr.Vinku Žgancu na dva mjesta

Najprije smo prošetali do mjesta gdje je nekada bila rodna kuća malog Vinka Žganca.Ponovili smo što sve znamo o njegovom djetinjstvu i životu. Zatim smo još više proširila naša saznanja o njemu i njegovom  radu i stvaralaštvu pred  njegovom bistom u središnjem parkiću.

Učiti i biti sretan i zadovoljan.

Zajedno u radu i druženju ostvarili smo najvažniji cilj. Takvi smo se i vraćali u našu školu u Gornji Kraljevec. Usput smo pjevali i zapažali promjene u prirodi i radu ljudi na polju. Vratili smo se u školu , još se malo zajedno družili i analizirali današnji dan. Kakav nam je bio dan? Svima krasan i uspješan!

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 21. 5. 2015.