Književni susret sa Majom Brajko-Livaković

“ Radite u životu ono što volite i  budite prijatelji jedni drugima.“

U ponedjeljak, 29. studenoga 2010.,učenici viših razreda naše škole upoznali su književnicu Maju Brajko-Livaković. Rodom je iz Bola na Braču pa more uvijek nosi u srcu i obožava plivati i roniti. Završila je Filozofski fakultet i radi u Knjižnicama grada Zagreba. Oduvijek je znala da želi biti pisac, već u osnovnoj školi počinje pisati pjesme.

Uz svoj posao i pisanje knjiga, brižna je majka četvero djece i obitelj joj je najvažnija u životu. Ljepota svijeta, ali i nepravda u svijetu potaknuli su je na pisanje. Nema uzor u pisanju, ali jako cijeni Ivanu Brlić-Mažuranić, Jožu Horvata, Ivana Kušana... Savjetovala nam je da čitamo što više  i onda ćemo znati prepoznati dobru i vrijednu knjigu. Knjige nam obogaćuju rječnik i pomoću njih možemo puno naučiti. Mogu biti pustolovine i putovanja, a ne samo komadi papira.

Kako bi nas potaknula na čitanje ispričala nam je samo dio priče o Finki Fi i o romanu Kad pobijedi ljubav. Naravno,ostatak moramo otkriti sami čitajući knjige. Otkrila nam je da roman Kad pobijedi ljubav nema veze sa njenim životom, ali je pisala o toj temi jer misli da je to veliki problem. Saznali smo da i priroda može pričati priče. U Finki Fi nam poručuje da i priroda može pričati priče. Moramo poštovati druge svjetove, svatko treba voljeti prije svega sebe i nikad se ne smijemo prestati nadati.

Ljubav, prijatelji, obitelj, posao koji voliš raditi su najvažniji u životu. Nema facebook jer za to nema vremena, tj radije to vrijeme troši na druženje sa svojom obitelji.  Za kraj nam je poručila:“ Radite u životu ono što volite i  budite prijatelji jedni drugima.“

Denis Toma 8.r.                                                                   photo: Manuel Hutinec 8.r.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 29. 11. 2010.