Književni susret za učenike nižih razreda

Zanimljiv književno-kazališni susret sa Jadrankom Čunčić-Bandov

U ponedjeljak 15. studenoga 2010. učenike nižih razreda posjetila je spisateljica i lutkarica Jadranka Čunčić-Bandov. Po struci je odgajateljica, knjižničarka i profesor likovne kulture, a već 15 godina sama izrađuje lutke i glumi. Njezina djeca, Tina Fakinka i Hrvoje Mrvica, joj kažu da ima najljepši posao na svijetu jer se cijele dane igra sa lutkicama.

Svoju predstavu je započela igrokazam o dva zmaja. Zatim slijedi razgovor sove i vjeverice o školi. Jadranka Čunčić-Bandov piše i stripove o Gljivi Žbuniki i ježiću Boduljku, već 13 godina. Odglumila nam je jedan strip i sve nas nasmijala. Jedan klaun je bio jako nestrpljiv da nas upozna. On ima jako neobično ime koje je učio dva mjeseca. Mihael je postao na trenutak pravi mali glumac kad je glumio zajedno s našom gošćom u igrokazu Bubamara i slon. Imao je i uši i surlu te je bio pohvaljen za svoju glumu. Lutkarica radi lutkice i od tikvica. Bilo je tu magaraca, volova, mačke, miša, praščića, strašila… Čak nas je i raspjevala s djedicom. Smijali smo se cijelo vrijeme zbog presmiješnih imena. U igrokazu I ju ju svi smo postali pravi mali glumci. Jadranka je i ovom igrokazom pokazala da savršeno mijenja mnoštvo glasova. Oponašanjem jarca i ovna ponovno nas je zainteresirala i nasmijala. Čak smo imali i test, tj. morali smo pogađati koja je to životinja i od čega je napravljena. Sve smo životinje iz prve pogodili i dobili smo petice.

Oduševljeni smo predstavom. Uživali smo u zanimljivim i smiješnim igrokazima, naučili smo i kako možemo sami izraditi lutke...

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 19. 11. 2010.