Kraljica voća-jabuka (Dan jabuka u PŠ)

Vrijedni i marljivi kao što pravi mravci jesu, naši su se zadrugari  proteklih dana pretvorili u prave male istraživače, kuhare, slastičare i kreativce. Svoj su projekt posvetili kraljici voća - jabuci. Uoči njenog dana, 19. listopada, čitale su se pjesme o jabukama, računalo pomoću jabuka, slikalo i crtalo te modeliralo. Uspjeh djelomično duguju svojim roditeljima, bakama i djedovima koji su uskočili u pomoć pri pripremi projekta. Tako, osim što smo ponovili ono što smo o ovoj zdravoj voćki znali, naučili štošta novog - što zapravo jabuka jest, odakle potječe, kada slavimo njezin dan, koje starinske sorte jabuka rastu u našim voćnjacima, koje su najpoznatije sorte i što sve od jabuke možemo pripremiti. Na kraju smo se svi složili - bila ona rumena, žuta ili zelena, slatka ili kisela, domaća ili kupovna, uvijek dobro prija. A itekako je prijao ukusan kompot koji su učenici, uz asistenciju učiteljice Andrijane, samo pripremili. Slasticama s jabukama ovdje nije kraj - već idućeg tjedna Područnom školom proširit će se miris pite od jabuka. Jedva čekamo :)

Andrijana Jakopić, uč. 2./4.r.

objavio: Maja Lukman Šprajc   datum: 21. 10. 2021.