OŠ DR. VINKA ŽGANCA VRATIŠINEC ŽIVI ZELENO!

"PAPIR NIJE SMEĆE" naziv je akcije prikupljanja starog papira u suradnji s tvrtkom UNIMER d.o.o. iz Čakovca. Naša škola prijavila se ove godine u akciju kao bi i mi dali svoj doprinos u zaštiti šuma te očuvanju okoliša u kojem živimo. Pripremamo jednu veliku akciju krajem travnja 2022. godine. Molimo roditelje, bake, djedove i cijelu lokalnu zajednicu da nas podupru u akciji te da marljivo skupljaju i skladište stari papir. Akcija će se održati u dva dana (jedan dan za učenike od 1. do 4. razreda matične i područne škole, a drugi dan za učenike od 5. do 8. razreda). Kod škole će biti postavljen kontejner, a sav papir će se vagati kako bi na kraju proglasili pobjedniči razred (gleda se količina papira po učeniku) koji će od strane škole biti nagrađen izletom u Accredo centar.

Osim starog papira skupljamo i stare baterije u suradnji s tvrtkom Friš d.o.o. iz Križevaca. Baterije koje učenici donose se važu te ćemo na kraju godine proglasiti pobjednički razred koji će biti nagrađen od strane našeg partnera prigodnim poklonima i priznanjima. Krenuli smo odlično te je jedan spremnik već pun! Bravo za sve!

Ove školske godine naša škola se uključila i u projekt udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL). Udruga je pokrenula projekt pod nazivom “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”. Naime, sakupljajući plastične čepove činimo dobro za okoliš, a ujedno činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo jer za kilogram plastičnih čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije kunu i 20 lipa. U ovu akciju uistinu se mogu svi uključiti, jer sve što trebate učiniti, jeste prikupiti što više plastičnih čepova s boca. Mogu se sakupljati različiti ambalažni čepovi kao što su čepovi od boca vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača…

objavio: Maja Lukman Šprajc   datum: 21. 9. 2021.