VELIKA RADNA AKCIJA ČIŠĆENJA I UREĐENJA OKOLIŠA PŠ GORNJI KRALJEVEC

U subotu 11.9.2021. godine u područnoj školi Gornji Kraljevec realizirana je velika akcija čišćenja i uređivanja okoliša škole. Zahvaljujući inicijativi učiteljica, koje rade u područnoj školi,  Andrijani Jakopić i Andreji Vrbanec pokrenuta je lavina pozitive i poštenog fizičkog rada. Uistinu možemo biti ponosni na naše mame, tate i jednoga posebnoga djeda koji su se odazvali akciji i pokazali veliko srce, ali i mišiće. Učiteljice, stručni suradnik pedagog, spremačice i domar škole nisu se štedjeli kako bi zajedno s roditeljima udahnuli svjetlost, prozračnost i novi sjaj našoj staroj ljepotici, školi u Gornjem Kraljevcu. Posebno nam je drago što nas je podržao i naš načelnik, gdin. Mihael Grbavec koji se pokazao kao pravi majstor u baratanju motornom pilom. Rušenje i oblikovanje drveća, čišćenje cvjetnjaka, obrezivanje ukrasnih grmova… ništa nam nije bilo strano. Dvadesetak ljudi je danas pokazalo da vrijednosti poput zajedništva, voluntarizma, poštovanja i timskog rada uistinu nikada ne blijede. Akcija se nastavlja i sljedeće subote. Nakon većih radova posvetit ćemo se uređenju cvjetnjaka i gredica uz školsku zgradu prilikom čega su nam punu podršku obećale naše drage žene okupljene u KUU „Društvo žena Gornji Kraljevec“. Članice udruge nas iz godine u godinu uveseljavaju i podržavaju u svim našim školskim aktivnostima. Tako su prvi dan nastave naše učenike dočekale šarene i nasmijane lutke s predivnim porukama o malom i sretnom mjestu te  „gizdavoj školi“ u Kralovcu. Još jednom veliko hvala svima koji su se uključili u današnju akciju, a posebno roditeljima naših učenika!

Ravnateljica škole

objavio: Maja Lukman Šprajc   datum: 11. 9. 2021.