Valentinovo - Den dok se ftičeki ženiju

U prvom razredu naše škole bilo je u četvrtak, 14. veljače, jako veselo.  Održan je integrirani nastavni dan pod nazivom  „VALENTINOVO – DEN DOK  SE FTIČEKI ŽENIJO“.

Iz naše početnice smo pročitali kratku priču i saznali kakva je to bila neobična ljubav jedne olovke i bilježnice. Tako su učenici saznali da ljubav ima mnogo oblika pa su se i sami okušali u pisanju ljubavnih priča birajući najneobičnije parove. Npr. drvo i list, miš i mačka, vaza i cvijet…

Nakon toga je slijedilo učenje narodne pjesme Ftiček veli. Pošto učenici 1. razreda jako vole pjevati, pjesmu su vrlo brzo i naučili i pjevušili je do kraja dana. Usput su izrađivali zadatak iz Likovne kulture – pokazati što je ljubav (likovnim jezikom rečeno Površina – vizualna komunikacija). Svoje poruke su prenijeli uz pomoć kolaž papira i flomastera.

Završna aktivnost je bila posvećena razgovoru o ljubavi, vrstama ljubavi i pisanju prijateljskih poruka jedni drugima. Svaki učenik je izvukao ime jednog prijatelja/prijateljice na papiriću i nakon toga mu/joj napisao lijepu poruku. Poruke su nakon toga učenici pročitali glasno i dali jedni drugima za trajnu uspomenu.

Bilo je tog dana i pravih ljubavnih pisama koja su došla preko naše knjižnice i ljubavne pošte. A bilo je i crvenih ruža koje su od prijatelja iz razreda dobile naše ženske pripadnice/djevojčice.

Sve u svemu, bio je ovo vrlo zanimljiv dan. Zahvalni smo našim ftičekima na kolačima i na tome što nas prate u našem radu. Mi ćemo im se odužiti iskrenim prijateljstvom i dobrim ocjenama.

Učiteljica 1.r.: Marijana Škvorc

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 20. 2. 2019.