Đaci veseljaci

Početak rujna donosi mnoga uzbuđenja učenicima i njihovim roditeljima,ali ipak najuzbuđeniji su uvijek naši đaci prvaci.Ove školske godine u klupe prvog razreda sjelo je devetnaest prvašića.

Naravno da su ih prvoga dana u školu dopratili brižni roditelji  te su svi zajedno uživali u kratkom programu dobrodošlice, preuzeli udžbenike, ali i po prvi put ostavili svoje male đake u školi.

Ni tijekom narednih dana nije nedostajalo novina: trebalo je upoznati prostorije škole, djelatnike, predmete,udžbenike i školski pribor, savladati put do škole, napisati prve školske zadaće,steći nove prijatelje ili možda simpatije ...

Već na kraju prvog radnog tjedna prvašići su otišli i u crkvu gdje je održana sveta misa sa zazivom Duha Svetoga za sve učenike.Tradicija je to koju rado svake godine podržava naš župnik,ali i učitelji i roditelji.

Da bi put koji svakodnevno naši prvašići prevaljuju bio što sigurniji, pridonijela je i prometna policajka koji ih je posjetila u ponedjeljak, 21. rujna.Uslijedilo je upoznavanje učenika s osnovama kretanja po prometnicama koje je završilo poklonima: svaki učenik dobio je prsluk za sigurnije kretanje.

A što li nam nose novi radni tjedni ..?

Daliborka Tuksar, r. uč.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 21. 9. 2015.