Izlet - Gornje Međimurje

Učenici prvih i drugih razreda naše škole bili su u srijedu, 5. lipnja  na poludnevnom izletu po gornjem Međimurju. Na početku smo posjetili poduzeće za proizvodnju tjestenine „Marodi“ u Nedelišću. Tamo smo upoznali njihov proizvodni asortiman dviju osnovnih vrsta tjestenine; s jajima i bez jaja. Prošetali smo njihovim pogonom i vidjeli kako od prvoklasne durum krupice i jaja nastaje fina tjestenina. Prepuni dojmova i s vrećicama tjestenine u rukama oprostili smo se od naših ljubaznih domaćina i krenuli put međimurskih brega.

Sljedeća stanica bio je podrum u Štrigovi, poduzeća Agromeđimurje. Uz razgledavanje podruma i laboratorija degustirali smo i „dječje vino“. Zadivili su nas veliki tankovi sa zapremninom od preko 200 tisuća litara. Naučili smo da je vino hrana i kako se s njim treba vrlo oprezno baratati. Osvježeni i malo pametniji krenuli smo dalje.

Zadnja postaja bio je naš najsjeverniji grad Mursko Središće. Na novoj središćanskoj šetnici upoznali smo se s kratkom povijesti grada, čuli priče o rudarima i nastanku same šetnice.

Na kraju smo posjetili poduzeće Sobočan interijeri. Susretljivi domaćini su nas upoznali s dijelom njihove proizvodnje. Naučili smo kako se s kupcem radi od ideje do gotovog proizvoda. Uz posljednje fotografiranje oprostili smo se od ljubaznih domaćina i krenuli kući.

Ovim putem zahvaljujemo svima koji su nas primili i omogućili nam da u praksi vidimo ono što u teoriji naučimo u školi.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 8. 6. 2015.