Pravo na zdrav okoliš i njegovo očuvanje

Tijekom školske godine učenici četvrtog razreda marljivo su radili na projektu pod nazivom „Pravo na zdrav okoliš i njegovo očuvanje“.

Na satovima PID-a učili su o opasnostima od prekomjernog zagađivanja zraka, tla i vode te uočili važnost njihova očuvanja. Na satovima HJ gledali su  ekološke dokumentarne  filmove i pri tome bilježili nove informacije. Podatke su prikupljali i iz novina i časopisa te nezaobilaznog interneta. Na satu LK slikali su svoje viđenje zdravog i nezdravog okoliša.

Prikupljena saznanja i materijale razvrstali su, usustavili te po grupama prezentirali ostatku razreda. Kako ne bi sav trud ostao „zatvoren“ u razrednoj mapi, krenuli su i korak dalje. Dragoj našoj plavoj planeti za rođendan, 22. travnja, osmislili su i tematski dan. Pisali su pjesme, uredili razredni pano, na školska stakla stavili ekološke poruke i za kraj krenuli u akciju proljetnog čišćenja okoliša škole i šetnice uz potok Brodec.

Ovim opsežnim projektom učenici su uočili važnost svakog pojedinca u zajedničkom cilju očuvanja okoliša čistim, ali i dokazali što se sve može kad se male ruke slože.

Daliborka Tuksar, učiteljica razredne nastave

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 23. 4. 2015.