Glazbeno stvaralaštvo dr.Vinka Žganca

Kako ne bismo zaboravili Žgančevo djelo OŠ dr.Vinka Žganca Vratišinec već sedmu godinu organizira dan posvećen njemu. Ponosni smo na taj projektni dan jer je on iz školskog projektnog dana prerastao u međuškolski. Cilj nam je približiti život, djela i lik dr.Vinka Žganca učenicima u obliku radionica, predavanja i kvizova. Kroz tih šest godina učenici su imali prilike istraživati dr.Vinka Žganca kroz  hrvatski jezik, povijesti, glazbenu kulturu, knjižnicu i  folklor. Od prošle godine odlučili smo da se zadržimo na glazbenom stvaralaštvu dr. Vinka Žganca. U prvom dijelu programa je predavanje ili kviz, a u drugom koncert.  Ovogodišnji program je počeo u 15 i 15 pozdravnim govorom ravnatelja Željka Mačeka. Slijedio je glazbeni kviz Glazbeno stvaralaštvo dr.Vinka Žganca, međimurska kulturna baština. Sudjelovalo je po troje natjecatelja iz sedam osnovnih škola. Osim teorijskog znanja, natjecatelji su imali i slušni dio, tj. morali su prepoznati o kojoj je skladbi riječ.   Po završetku kviza slijedilo je paljenje svijeće kod biste dr.Vinka Žganca te Koncert u Domu kulture. Nastupali su solisti i tamburaši OŠ Vladimira Nazora Pribislavec, OŠ Orehovica, OŠ Belica, OŠ Prelog, OŠ Mursko Središće, OŠ Sveti Martin na Muri te domaćin OŠ dr.Vinka Žganca Vratišinec. Koncert je završio zajedničkom pjesmom svih sudionika Da smo se peljali.   Na kraju je slijedila zahvala ravnatelja škole domaćina, podjela priznanja i poklona. .

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 20. 4. 2015.