Čestitka ravnatelja

Učenicima, djelatnicima škole, roditeljima, te svim  žiteljima općine Vratišinec.

Blagdani su potrebni ,oni oplemenjuju i zbližavaju ljude. Čestitke i čestitanja, pokazuju našu ljubav i pažnju prema bližnjima. Najvažnije je  da sve bude iskreno i iz srca, a ne samo vanjski sjaj i glamur .

Dragi roditelji, učitelji, djedovi i bake,  dužni smo naše učenike ,našu djecu, uputiti prema stvarnim vrijednostima, to će im biti najvrednija i najbolja čestitka.

Zajednički rad  u projektima , radionicama ,izvannastavnim aktivnostima, omogućava da očvrsnu veze između  učenika, roditelja i učitelja. Razvijamo osjećaj zajedništva . Tako se pružaju velike mogućnosti da djeca izraze svoje osjećaje, stvaralačke  sposobnosti, maštu i smisao za lijepo i dobro.

Zaista ima mnogo oblika i mogućnosti da se osmisli zajednički rad  svih generacija ,pripomažu mame i tate ,djedovi i bake, spajaju se tradicionalni i moderni običaji. Sva ta predblagdanska živost stvara vedru i opuštenu atmosferu i daje mogućnost jačeg odgojnog djelovanja i osjećaj zajedništva .

Vrijeme došašća je  doba  kad se naglašava ljubav prema bližnjemu , milosrđe prema onima koji su potrebiti , potreba da se nečega odreknemo i tako izgrađujemo svoju duhovnu  snagu.

Drage  kolegice i kolege ,dragi učenici, roditelji,i ostali žitelji općine Vratišinec , pozivam vas na aktivnu suradnju, da u svoju školu ,u svoj drugi dom ugradimo razumijevanje,toleranciju, rad ,toplinu svog srca,zajedništvo, onda ćemo u nju rado svraćati i u njoj se lijepo i ugodno osjećati.

I u tom duhu htio bi vam uputiti iskrenu čestitku. Neka vam nova 2015.godina bude ispunjena srećom,zadovoljstvom i zdravljem.

Želim vam puno uspjeha u osobnom,obiteljskom i poslovnom životu.

Ravnatelj Željko Maček

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 17. 12. 2014.