Čitamo mi, u obitelji svi 2014./2015.

Već treću godinu naša škola sudjeluje u nacionalnom projektu Čitamo i mi, u obitelji svi koji je pokrenula Hrvatska mreža školskih knjižničara. Temeljni cilj projekta je povećati djetetov interes za čitanjem. U projekt sudjeluju učenici 3.razreda OŠ dr.Vinka Žganca i PŠ Gornji Kraljevec. Svakog petka jedan učenik nosio ruksak sa 8 knjiga kući, a iduće srijede vraća u školu te prvih 15 min. na satu hrvatskog jezika prepričavao lijepe doživljaje. U  našem ruksaku se nalaze knjige iz različitih područja: Matilda i vještičji mačak; Koko; Mjesečari; Priča o jabukama; Drevni Egipćani; Igrom do sebe – 102 igre za rad u grupi; Pozdrav proljeću; Vitezovi i zamkovi.U tih pet dana koliko je ruksak u obitelji, svakog dana svi članovi obitelji odvoje su najmanje 30 min.za čitanje i komentirajte pročitanog. Ovim projektom se nastoji potaknuti na čitanje sve članove obitelji jer najbolji čitači su djeca iz obitelji gdje se puno čita. U ruksaku se nalazi i bilježnica dojmova u koju učenici bilježe dojmove o pročitanom.

Početkom studenoga je knjižničarka Lidija Kovačić Faić  predstavila projekt razrednici Željki Novak, roditeljima i učenicima na roditeljskom sastanku u PŠ Gornji Kraljevec. Učenici su nestrpljivo iščekivali petak 14.11.2014. kad je konačno stigao ruksak pun prekrasnih knjiga. Ruksak je putovao od učenika do učenika sve do kraja prvog polugodišta. Budući da se posljednja sedma učenica nije mogla dočekati ruksak dogovorili smo da ga ona uzima posljednji tjedan školskih praznika. Ruksak je oduševio naša male čitače 3.r. PŠ Gornji Kraljevec.

U petak 12.12.2014. održan je roditeljski sastanak u matičnoj školi na kojem je predstavljen projekt razredniku Mladenu Glavini i roditeljima učenika 3.r. U matičnoj školi ruksak kreće na svoje putovanje prvi tjedan kad se vratimo s praznika.

(Knjižničarka Lidija Kovačić Faić)

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 17. 12. 2014.