Projekt Zdrava prehrana

Međunarodna suradnja OŠ Vratišinec i Zavoda za javno varstvo Murska Sobota kroz projekt Zdrava prehrana

Učenici naše škole već dvije godine ostvaruju uspješnu međunarodnu suradnju  sa Zavodom za zdravstveno varstvo Murska Sobota. Prošle godine smo sudjelovali u projektu „Uporabljaj me“ u kojem smo osvijestili važnost uporabe platnenih vrećica, a ove školske godine dio smo projekta „Zdrava prehrana“ koji vodi učiteljica Sanja Ambruš. U utorak, 31.svibnja 2011.g., učenici viših razreda „praktično“ su učili o zdravoj prehrani. Izmjenjivali su se u tri radionice – zdrava prehrana mladih, zdravi namazi te zdrave grickalice i napitci. U radionici Zdrava prehrana mladih učenici su se upoznali sa prehrambenom piramidom pod vodstvom pri.mr.sci.dr.med.Branislava Belović. U Zdravim namazima učenici su spoznali važnost doručka i naučili pripremiti slani i slatki zdravi namaz. Radionicu je vodila Gordana Toth, univ.dipl.živ.teh., spec.kliničke dijetetike. U trećoj radionici učenici su pripremili zdrave zalogajčiće – voćne muffine i zdrave kuglice pod vodstvom prof.Sanje Ambruš i pomagačice Andreje Novak . Knjižničarka Lidija Kovačić Faić nas je naučila kao pripremiti zdrave shakove i smooties. Dio učenika je na glazbenoj radionici pod vodstvom učitelja Stjepana Horvata naučio voćnu rep pjesmu.

Naučili smo pripremati zdravu hranu i nastojat ćemo što više nezdravih obroka zamijeniti zdravim i hranjivim obrocima. Zahvaljujemo se našim gošćama na suradnji, našoj kuharici Aniti Rožman na pomoći te svim učiteljima i djelatnicima škole koji su nam omogućili zanimljiv školski dan.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 1. 6. 2011.