Debela

Posjet Zagrebu i kazališna predstava u kazalištu Mala scena

Okupili smo se pred školom i krenuli put Zagreba, u utorak 15.ožujka 2011. Gledali smo izvrsnu predstavu Debela u kazalištu Mala scena.  Predstavu najbolje opisuje sažetak sa internetske stranice kazališta:

Zavirite u više nego uzbudljivu godinu života petnaestogodišnje tinejdžerice Lade. Višak kilograma, prijateljstvo, prve nesretne ljubavi, totalna pomutnja s prijateljem iz inozemstva, tulumarenje i sve što uz to ide, brat koji ima svoj veliki problem, roditelji sa svojim roditeljskim problemima, škola, prvi posao i sve ostalo što prati odrastanje pronaći ćete u sjajnoj predstavi nastaloj prema popularnom romanu "Debela" Silvije Šesto Stipaničić. Roman ne silazi s top lista najčitanijih hrvatskih knjiga za mlade te je dobitnik vrijednih priznanja - nagrade "Ivana Brlić Mažuranić" i Časne Liste IBBY-a, gdje se nalazi kao predstavnik Hrvatske u društvu stotinu najljepših knjiga za djecu i mlade svijeta. Roman "Debela" na popisu je lektire za osmi razred, a predstava "Debela" zaslužuje biti na popisu nužnih izlazaka na kojima ćete se izvrsno provesti!

Nakon predstave prošetali smo gradskom jezgrom Zagreba vođeni stručnim vodičima agencije Mura. Na zanimljiv način ponovili smo svoje poznavanje Zagreba – glavnog grada Republike Hrvatske. Budući da smo bili jako dobri, nagrađeni smo odlaskom u McDonalds. Kući smo se vratili veseli i puni dojmova…

Novinarke 7.r.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 16. 3. 2011.