Projektni dan- Glazbeno stvaralaštvo dr. Vinka Žganca

Obilježavanje obljetnice rođenja dr.Vinka Žganca

Naša škola ponosno nosi ime dr. Vinka Žganca te mu svake godine odajemo počast projektnim danom posvećenim njegovom stvaralaštvu. Od prošle šk.godine osim učenika naše škole, u projektni dan uključeni su i učenici susjednih škola.  Ove školske godine tema je glazbeno stvaralaštvo, a voditelj projekta je učitelj glazbene kulture g.Stjepan Horvat. Sudjelovali su učenici i mentori učitelji glazbene kulture OŠ Mursko Središće, OŠ Sveti Martina na Muri, OŠ Selnica, OŠ Mala Subotica i učenici naše škole. Program je započeo u utorak, 25.siječnja 2011. u 9h ujutro, pozdravnom riječi ravnatelja naše škole g.Željka Mačeka te kratkim predstavljanjem škola sudionika. Učenici su se podijelili u grupe i to pet grupa u kojima je bilo po dvoje učenika iz svake škole. Na taj su način učenici upoznali učenike drugih škola te zajedničkim radom ostvarili zadane zadatke. Svaka je grupa odabrala ime i uvježbavala jednu pjesmu te zajedničku pjesmu Megla se kadi. Nakon nešto više od 1h, slijedilo je prezentiranje rada grupa. Osim što su naučili pjevati pjesmu, svaka je grupa uvježbala i sviranje. Bilo je tu pjevanja, plesanja, sviranja na čašama punjenim vodom, sviranja pravih malih orkestara … Sudionicima je bilo veselo, zaigrano, zabavno, ugodno … Imali smo i posebnu gošću gđu.Mariju Tuksar koja je osobna poznavala dr. Vinka Žganca. Otpjevala nam je dvije pjesme. Slijedio je kviz u kojem su učenici pokazali znanje o dr.Vinku Žgancu, ali i glazbeno znanje. Na kraju su svi sudionici dobili priznanja za sudjelovanje. Nadamo se da ćemo ovakvo veselo i zabavno druženje nastaviti i iduće školske godine.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 26. 1. 2011.