Fašnik učenika razredne nastave

Veselje fašničkog utorka dotaklo je i našu školu!!! Šarenilo se, plesalo se, strašilo se, mijaukalo se… Učenici, učitelji… svi su pokazali i dokazali da je maškarani dan najveseliji dan u godini. Učenicima je ovo bilo nešto novo, neobično. Nastava pod maskama bila je smiješna, al' što je najvažnije, bila je opuštena.

Ove godine, obilježili smo fašnik na nešto drugačiji način – sudjelovanjem na manifestaciji „Fašnik v Općini Vratišinec“ u organizaciji Savjeta mladih Općine Vratišinec. Nakon velikog odmora ispred naše škole, uz učenike i učitelje razredne nastave, okupili su se mališani i tete iz Dječjeg vrtića „Srčeko“, roditelji, članovi Savjeta mladih te je fašnička povorka, u pratnji članova DVD Vratišinec, krenula prema Domu kulture.  Kod Doma kulture dočekali su nas brojni mještani i načelnik koji je maškarama na jedan dan predao ključeve Općine. Zatim je održano suđenje Fašniku koji je optužen za sve loše što se dogodilo u našoj općini te je spaljen uz gromoglasnu podršku učenika i mališana.

Nakon suđenja preselili smo se u Dom kulture gdje smo se zasladili krafnama i ugrijali toplim čajem koji nam je pripremila Općina Vratišinec, a uz to smo svi zajedno i zaplesali.

Bilo je zabavno zaboraviti svakodnevicu, i barem na jedan dan, biti anđeo, gusar, jesen, proljeće, kauboj, klaun, snjegović, vještica, slikar...

Učenici i učitelji RN

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 19. 2. 2018.