« Lipanj 2017 »

Terenska nastava u Zagrebu
Autor: Lidija Kovačić Faić, 14. 11. 2016.

U petak 11.studenoga 2016.g. učenici predmetne nastave zajedno sa svojim razrednicima, asistenticama i knjižničarkom krenuli su u Zagrebu. Najprije smo gledali kazališnu predstavu Tko je ubio Pašteticu u kazalištu Mala scena. Paštetica je radijska emisija koju uređuju dvije najbolje prijateljice Marta i Barbara. Ma i Ba se posvađaju i ugroze emisiju… Ima tu još i ljubavnih problema, mama koje se petljaju svuda, facebook profila… Predstava je super zanimljiva i svakako preporučujemo pogledati.

Nakon kazališta uputili smo se u muzeje. Učenici 7. i 8.r. u Prirodoslovni muzej, a učenici 5. i 6.r. u Arheološki muzej. U Arheološkom muzeju 6.r. je razgledao egipatsku i antičku zbirku, a 5.r. pretpovijesnu i egipatsku zbirku. Vidjeli smo čime se sve služio pračovjek i  usput ponavljali povijest. Vidjeli smo puno zanimljivih predmeta, ali najzanimljiviji je svakako 3D printer koji je printao Vučedolsku golubicu… Naravno vidjeli smo i Zagrebačku mumiju i Zagrebačku lanenu knjigu… Muzejski vodič nam je postavljao pitanja, ali i mi smo imali puno pitanja za njega.

Na kraju smo se uputili na Interliber. Razgledali smo knjige i svatko je pronašao nešto za sebe.

"Zalutali" smo i u Znanstveni kvart. Postali smo arheolozi, proučavali paličnjake, mikroskopirali...

Doma smo stigli puni dojmova, umorni i zadovoljni...