FAŠNIK 2024.

13. veljače 2024. godine obilježili smo fašnik. Prva fašnička povorka tradicionalno je započela u Gornjem Kraljevcu gdje se željno iščekivala povorka učenika PŠ Gornji Kraljevec. Učenici su kreativnim i jedinstvenim maskama oduševili mještane koji su nas dočekali u svojim dvorištima i počastili nas slatkišima. Nakon što smo i zaplesali na ulici, zajedno s roditeljima i mlađom braćom, krenuli smo prema Društvenom domu u Gornjem Kraljevcu. Nakon čašćenja krafnama i sokom održan je odabir 3 najbolje maske. Između princeza, lopova, policajca, vuka, vila i ostalih odličnih maski, kao najbolje maske izabrani su meduza, bubamara i Charlie Chaplin. Učenike su pratile učiteljice Andrijana i Andreja, a program izbora najboljih maski vodio je vjeroučitelj Mihajlo. Povorci su se priključili pedagog Sandi i ravnateljica. Fašnička povorka u Vratišincu započela je u 14:30 sati ispred škole. Učenici 1. razreda i učiteljica Dubravka maskirali su se u semafore, učenici 2. razreda i učiteljica Marijana u vješticu, čarobnjaka, vozača, vojnika, princezu i vražicu, učitelj Damir i 3. razred bili su rokeri, a učiteljica Željka je u svojim redovima imala kosture, Vijetnamku, rusku damu, DJ-a…Učenici 5. razreda i razrednica Petra predstavljali su Olimpijske igre u Vratišincu te su se maskirali u sportaše različitih olimpijskih disciplina, učenici 6. razreda i razrednik Daniel bili su prave igraće karte, a učenici 7. i 8. razreda predvođeni razrednicama Ivijom i Martinom brazilski nogometaši, djevojke i dečki iz 90-ih, Alvin i vjeverice…Osudu Fašniku pripremila je učiteljica Petra s učenicima, a pročitala ju je učenica 8. razreda Katja Kukić Bedić. Nakon spaljivanja Fašnika počastili smo se krafnama i čajem. Zahvaljujem roditeljima i mještanima na podršci i nadam se da smo svojim kreativnim maskama i pozitivnim duhom uspjeli otjerati zimu.

Zahvaljujemo se na organizaciji i suradnji VMO Gornji Kraljevec i gđi. Mileni Granatir, DVD Gornji Kraljevec, Savjetu mladih Općine Vratišinec, DVD Vratišinec te na kraju Općini Vratišinec i načelniku Mihaelu Grbavcu.

objavio: Tatjana Vugrinec   datum: 14. 2. 2024.