Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada. U našoj školi svečanost je održana u petak, 13.10.2023. godine. Obilježavanje Dana kruha pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta–učenika i prirode. U područnoj i matičnoj školi učenici su, zajedno sa svojim učiteljima i učiteljicama, uredili panoe, jesenske kutke s mnoštvom jesenskih plodova, razgovarali su o običajima našeg kraja, izradi kruha od zrna pa do gotovog proizvoda, prehrambenim navikama kroz povijest te simbolici kruha. Svečanost je uveličao i naš župnik g. Josip Blažon koji je istaknuo važnost poniznosti i zahvalnosti za sve što imamo, a mnogo puta uzimamo zdravo za gotovo (zdravlje, hranu, obitelj, školu). Učenici su zajedno s vjeroučiteljem pripremili  prigodni program. Nakon blagoslova svi smo se počastili slasnim kolačima, klipićima, pletenicama, roščićima, dizanim kolačima s makom, orasima i jabukama, perecima, kuglofima, muffinima…Hvala roditeljima i djelatnicima škole, a posebno župniku što su svojim trudom, kreativnošću i na kraju blagoslovom uveličali našu svečanost!
                                                                            Maja Lukman Šprajc, ravnateljica

objavio: Sandi Martinjaš   datum: 13. 10. 2023.