Terenska nastava u Vukovaru

Rano ujutro, 3.10.2023. godine, učenice i učenici 8. razreda naše škole krenuli su na dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar u sklopu projekta "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru". Učenike su pratili razrednica Martina Kuretić Sedlar i pedagog Sandi Martinjaš. U Memorijalni centar Domovinskog rata stigli smo oko 9:30 sati te odmah krenuli na predavanje „Domovinski rat i bitka za Vukovar“. Na predavanju su učenici imali prilike čuti najvažnije činjenice o Domovinskom ratu kao podlogu za daljnja predavanja i razgledavanja. Nakon predavanja uslijedio je obilazak izložbenog prostora Memorijalnog centra Domovinskog rata. Poslije ručka razgledali smo Gradski muzej Vukovar smješten u dvorcu Eltz te Muzej vučedolske kulture. Nakon toga, svi zajedno smo se popeli na Vukovarski vodotoranj te uživali u prekrasnom pogledu. Nakon toga je uslijedilo slobodno vrijeme u okrugu hostela, te na kraju večera i odlazak u disco na brodu Dunavske šetnice. Drugi dan je u planu bio razgled različitih memorijalnih mjesta: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put (Put spasa), Crkva sv. Filipa i Jakova, Spomen dom Ovčara, memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Vukovarska bolnica. Nakon razgleda svih tih mjesta, uslijedio je ručak te kviz na kojemu su naši predstavnici (Helena Hajdinjak i Jonah Kranjčec) osvojili odlično 3. mjesto. Puni dojmova, u Vratišinec smo se vratili u večernjim satima.

objavio: Sandi Martinjaš   datum: 9. 10. 2023.