Dan otvorenih vrata - Učenici i roditelji zajedno u školi

23.listopada ostvarili smo planirani jesenski Dan otvorenih vrata.Dvanaestu godinu za redom planiramo i ostvarujemo  uključivanje roditelja u integriranu nastavu na zadovoljsvo učenika 1. I 2. razreda.Takva suradnička nastava pridonosi razvoju samopouzdanja učenika i čini nastavu zanimljivom.

Ključna tema istraživanja je bila ČOVJEK I ZEMLJA = ŽIVOT

Zajednička  integrirana nastava prirode i društva,sata razrednika i izvannastavne aktivnosti,započela je u učionici,a završila na terenskoj nastavi kod OPG Kovačić-razgledajući farmu krava.

U UČIONICI….

Što sve znamo o jeseni ,radovima u jesen,plodovima zemlje,utjecaju čovjeka na mijenjanje prirode,gospodarska dimenzija –GOO,povezanost prirode i čovjeka…. Kroz pitalice,raspravu,pjesmu,igru...

NA FARMI

Kakvi su putevi mlijeka?

Gdje počinje mliječna staza?

Saznali smo na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu Kovačić.

Koliko ih samo ima?Začuđeno su gledali i slušali priču o uzgoju krava,radu na farmi,čime se hrane,zašto kažemo da su i one povezane sa plodovima zemlje i radom čovjeka….

Što je to muzilica,a što laktofriz?

Sve nam je gospođa Kovačić lijepo objasnila.Put  mlijeka,važnog nama za život ne počinje u trgovinama,već ovdje na farmi i treba puno ljubavi,volje i rada čovjeka.

ČAŠA ZDRAVLJA

S mlijekom započinjemo život!

S čašom finog,svježeg ,upravo danas pomuženog mlijeka završili smo današnje zajedničko istraživanje. Svima nam je bilo jasno da su čovjek i priroda povezani i zajedno čine ŽIVOT.

Učiteljica Marija Leček

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 25. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »