Tu za repu, tu za len...

Tu za repu,tu za len….

PO CESTI POPEVLEMO,KRALOFČANE VESELIMO

Utorak,ali poseban,fašnički. Jedva smo ga dočekali, čudesno se maskirali i sve razveselili. Iznenađenja na svakom koraku.

IZNENAĐENJE PRVO-NEMA FAŠNIKA BEZ KRAFNI

Prve krafne za užinu.Druge krafne donio nam je načelnik općine,Zdravko Mlinarić. Došla nas je vidjeti i „teta Milena“,zamjenica načelnika, a i „teta Štefica“,predsjednica MO Gornji Kraljevec. Ona nam je donijela ključ sela, a to znači da smo sada mi vladari.

KROFLINE POJELI-VLADARI POSTALI, PA IDEMO!

IZNENAĐENJE DRUGO- IMAMO I HARMONIKAŠA

Čim smo iz škole izašli, dočekao nas je djed Drago Žganec  s  harmonikom. Kako je sada super!  Vesela ,čudesna, rasplesana kolona i vesela muzika. Cijeli Kralovec nas čuje. Svi su na ulicu izašli.

OD HIŽE DO HIŽE

Cijelo selo smo van iz kuća pozvali, fašničke pjesme pjevali, veselo plesali, zimi prkosili, s ljude  veselili, a oni su nam bombone dijelili.

OD DOLI DO GORI

S donjeg sela u gornje.Ništa nam danas nije daleko. Na Žgančevom parkiralištu kamione smo otjerali da bi mjesta imali. Fašnički ples otplesali, slatkiše jeli,sokove pili i svi zajedno veseli bili.

SVI SMO NAJ- NEKI SU NAJNAJ MASKE

Teško je bilo izabrati tri najoriginalnije maske kad smo svi bili originalni. Ipak smo zajedno odlučili da su ove godine naj-naj maske: licitarsko srce -1.nagrada,slikar-2.nagrada , a 3.nagradu dijele leptir i bakica.

Nagrade su naravno slatke ,kao i svi maškari.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 1. 3. 2017.