Prosinačka istraživanja i radosti

Prosinac je za nas najljepši mjesec u godini. On je mjesec mnogobrojnih aktivnosti, mnogobrojnih istraživanja tradicija i običaja, mjesec naših kreativnost, mjesec humanosti, darivanja i čestitanja.Vrijeme došašća je u našoj maloj školi posebno lijepo, radošću i svjetlošću obasjano.

Najprije smo čizmicama u prozorima škole dočekali Svetog Nikolu.I došao je! I sve nas slatkišima obradovao.

Zatim smo izrađivali ukrase za jelku u našem školskom parku.Uz pomoć našeg domara Tomice jelku smo začas odjenuli u božićno ruho. Kako samo sada blista , sva  u srebru! Ako prolazite kraj naše škole , pogledajte je . Ne znamo kada je ljepša, u sumrak ili na podnevnom suncu.

Božićno smo  ukrasili  i naš školski  unutarnji prostor. U projektu Darivanja naučili smo kako darivati i kako poklon treba upakirati.Sve naše rukotvorine začas su našle mjesto ispod naše prekrasne palme u hodniku škole.Koliko je ljubavi i kreativnosti upakirano u naše kreacije.Začas smo našim kreacijama ukrasili palmu.Kako sada božićno blista! Nastala je prava palmina božićna priča.

U projektu Čestitanja istraživali smo što, kako i kome čestitamo.Saznali smo što znači prigodna i kreativna čestitka.Naučili smo u tom projektu i mnoge kreacije u izradi čestitaka, a pronašli smo i bogatstvo riječi u pisanju istih.Izradili smo mnogo čestitaka , jer mi na čestitkama ne štedimo već ih šaljemo svima koji nam na bilo koji način pomažu u našim projektima i našem sretnom odrastanju.Dio čestitaka i poklonimo u humane svrhe.

U tom projektu čestitanja izradili smo i malu razrednu izložbu svih dosadašnjih kreacija, izrađenih čestitaka od 2001. godine.Prava mala unikatna djela vrijednih ruku „Mravaca“ s kojima smo proteklih godina izmamili mnogobrojne radosne osmjehe.

„I oni su naša braća u Kristu“ , moto je humanitarne Božićne priredbe župnog Caritassa na kojoj već tradicionalno nastupamo od samog početka.Tako i mi pomažemo sakupiti dobrovoljni novčani prilog za školovanje djece u Africi. To je naša mala humanost na djelu.

U tom radosnom vremenu učionica je često izložbeni prostor, plesni studio iz kojeg se ori pjesma.Radujemo se i pripremamo za dolazak Djeda Božićnjaka.Usput se u nekim aktivnostima i fotografiramo.

Božićne poklone treba zavrijediti.Djeda Božićnjaka nastupom na Božićnoj priredbi škole dozvati .I došao je! Sve nas darovima obradovao.

Završetak nastave u prvom polugodištu,radostan je završetak došašća.

Radosni, osmjehom i srećom ispunjeni idemo se odmoriti i sretno u krugu obitelji Božić dočekati, a

27. prosinca na Božićnom koncertu u Gornjem Kraljevcu još jednom nastupati.

Svi mi, nas dvadeset i osmero  „Mravaca“ želimo svima,

Sretan Božić i novu godinu, zdravljem ,mirom, ljubavlju i dobrotom ispunjenu!

Učiteljica Marija Leček

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 18. 12. 2015.