Selom šetao u školu došetao

SVETI NIKOLA U PODRUČNOJ ŠKOLI

Projekt u suradnji sa KUU „Društvom žena Gornji Kraljevec“

Cijeli tjedan bili smo jako vrijedni. Istraživali smo običaje za Svetog Nikolu. Bilo je tu svakojakih priča naših baka i mnogobrojnih veselih događanja. Zajedno smo čizmice oslikavali, pisma pisali, krasnoslovili i tradicijske nikolinjske pjesme pjevali. Svi smo bili jako uzbuđeni.U petak, čizmice smo na prozore škole izvjesili. U svakoj čizmici je pismo Svetom Nikoli, a pisma su puna svakojakih želja.Jedna želja je svima bila ista. Neka nam samo dođe!  I došao je! U ponedjeljak ,7. prosinca u učionicu nam iznenada ušetao. Kako nam je samo matematiku razvedrio.

Prvašićima je odmah objasnio kako je umoran jer je svu djecu obišao pa je zato k nama malo zakasnio. Radost se vidjela na svakom dječjem licu. Razveselio se i Nikola kad je čuo kakva su mu sve pisma djeca napisala. Kiara i Rea su mu svoja pisma i pročitale.

Zatim su mu najprije prvašići ,a onda i učenici 2.razreda krasnoslovili i pjesme pjevali.

Baš su ga ugodno iznenadili ,a i čudio se prvašićima koliko su već naučili .A onda  je iznenada  vreću otvorio i svima slatkiše podijelio.

Iznenadio je on i učenike 3. i 4. razreda. I njima je u učionicu ušetao i radosno ih darivao.

Zaista je  s nama bio, dan nam svima uljepšao i s nama se na kraju radosno fotografirao.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 8. 12. 2015.

« Ožujak 2024 »