Malim koracima u veliki početak

7.rujna Područna škola Gornji Kraljevec otvorila je  vrata dvadestosmorici učenika raspoređenih u 2 kombinirana odjela koje vode učiteljice Marija Leček i Željka Novak. Već tradicionalno prvi školski dan učenici prvaci provedu u školi sa roditeljima. Nakon kraćeg programa zajedno su u  školskim klupama na kojima su ih dočekale školske knjige. Uzbuđeno su se pregledavale  knjige i ostali školski pribor,slušale prve upute vezane za početak rada, pjevalo se  i pripremao program za misno slavlje .

Misa za sve učenike, Zaziv duha svetoga za sretan početak nove školske godine bila  je u mjesnoj Kapelici,a predvodio ju je velečasni Pavao Mesarić. Program posvete školskih torbi i blagoslova pripremile su učiteljice i vjeroučitelj Mihajlo Ivaniš.Blagoslovu je nazočio i ravnatelj škole,Željko Maček, te zamjenica načelnika Općine Vratišinec Milena Granatir i predsjednica Mjesnog odbora Gornji Kraljevec Štefanija Jambrošić koje su na završetku misnog slavlja svima zaželjele sretan početak školske godine ne krijući posebno zadovoljstvo što se broj učenika iz godine u godinu povećava ,te su svakom prvašiću poklonile slikovnicu, a svima ostalima slatkiše. Bila je to velika radost i  uzbuđenje u prepunoj mjesnoj kapelici.

Tako smo i ove godine svi zajedno pridonijeli da početak škole bude ono što i doista jest,radost i veliki  početak nečeg novog i posebno značajan trenutak  za cijelu školu, selo i općinu.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 9. 9. 2015.