Naša sreća

Mali zadrugari „Mravci“ u travnju imaju puno ideja kako da njihova škola bude ŠKOLA CVIJEĆA. Za ostvarenje ideja radili su  cijeli travanj.

Travanj je i inače poznat po ekološkim aktivnostima , jer u tom mjesecu je i Dan planeta zemlje, ali Mravcima je taj dan cijelu godinu. Brinu oni o svom okolišu,a sa spremačicom Nadom svakodnevo zalijevaju svoje biljke u učionici. Travanj je mjesec kada kreću u uređenje vanjskog okoliša. Treba urediti posebnu ljetnu ,cvjetnu gredicu koju su i nazvali cvjetna ljetna kaplja. Zašto? Zato jer je gredica oblika velika kaplje,a u ljetu je sva šarena, rascvjetana. Jedni su pripremali sjemenje, drugi gredicu za sadnju,a treća grupa čistila je lukovice gladiola.

Kada smo sve dobro isplanirali i pripremili krenuli smo u stvarni dodir sa zemljom.Prvacima je to bila prva sadnja i pravo uzbuđenje. Naučili si svi zajedno kako se sije,a kako sadi.Jedni siju sjemenje „lepih dečki“,drugi „kranjčeci“,naravno  sjemenje koje smo u jesen s naše prekrasne gredice sakupili i sortirali . Stariji Mravci sade gladiole. Svi su sretni i razmišljaju ,hoće li i ove godine njihova cvjetna kaplja biti isto tako prekrasna kao prošle?

Sljedeća ,nova ideja je i panj „pretvoriti“ u cvjetnjak. Slika najbolje prikazuje jesu li uspjeli?

Sretne i zadovoljne zatekla nas je Leova mama koja nas je sve i fotografirala.

Tako je nama Dan planeta Zemlje cijelu godinu, sretni smo što je naša škola –škola cvijeća kojemu se svi divimo i mnogima poklanjamo.  Želimo da takva, mirisna i rascvjetana bude cijela Zemlja.

Poruku,  ZEMLJA CVIJEĆA-NAŠA SREĆA Mravaci su  izradili i  na panou škole. Bili smo pravi mali „radnici“ i idemo zasluženo na Praznik rada.

Čestitamo ga i svim drugim vrijednim ljudima!

Voditeljica „Mravaca“ Marija Leček

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 4. 5. 2015.