Svjetlo ljubavi za Vukovar

Učenici i zaposlenici PŠ Gornji Kraljevec 18. studenoga krenuli su sa svijećama u rukama kolonom mira od škole do obližnje mjesne kapelice. Kao malim glasnicima mira u srcu je  svima bio Vukovar. Svi su razmišljali o stradanjima i žrtvama Vukovara, a posebno o malim prijateljima. Vukovarcima koji nažalost nikada neće postati odrasli. O njima su  saznali od učiteljice Marije i Željke na posebnom satu razrednika posvećenom Vukovaru. Bila je to za učenike neuobičajena tiha radionica s porukama mira i željom da se ratna stradanja i Vukovar nikada više ne ponove .

Iako je Vukovar geografski njima daleko, šutnja kolone otkriva da im je u blizu i svima u mislima. U srcima su im svima bili  mnogi nepoznati ljudi koji su položili svoje živote za Vukovar, za domovinu.

Tako su „mali hodočasnici mira“ zapalili svoju svijeću i pomolili se kod kapelice za sve žrtve Vukovara i domovine. Njihovo svijetlo ljubavi i mira obasjalo je staru kapelicu s nadom da se stradanja više nikada ne ponove i pokazuje da žrtve Vukovara i drugi stradali životi nisu i neće biti zaboravljeni. Zahvaljuju tako svima koji su izgubili život za ovu našu Hrvatsku koja s ovim malim poslanicima mira u prekrasnu zemlju raste.

Marija Leček,uč.savjetnica

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 19. 11. 2014.

« Ožujak 2024 »