Terenska nastava u Čakovcu

24. listopada zajedno s učenicima matične škole bili smo na terenskoj nastavi u Čakovcu. Zajedno smo najprije bili u Centru za kulturu i gledali lutkarsku predstavu Peća i vuk prema motivima narodne priče u izvedbi Gradskog kazališta“Zorin dom“iz Karlovca. Tako su učenici ključne pojmove o kazalištu, predstavi , glumcima i drugim pojmovima medijske kulture, kao i osobno ponašanje imali priliku usvojiti na neposredan način kao gledatelji izvrsne predstave koja se temeljila na razumijevanju i prihvaćanju različitosti. Nakon predstave imali smo priliku i razgledati izložbu lutaka za pojedine predstave.

U drugom dijelu svi učenici 1. i 2. razreda  bili smo u posjeti Javnoj vatrogasnoj  postrojbi Čakovec. Miljenko Fišter upoznao nas je sa radom i važnošću vatrogasaca. Imali smo priliku vidjeti terenska vozila i vatrogasnu opremu, informacijsku sobu u kojoj se primaju hitni pozivi i malu sportsku dvoranu u kojoj se svakodnevno vježba da bi vatrogasci u svakom trenutku bili  kondicijski spremni.

Unatoč kišnom danu doživjeli smo jesen u gradu, zadivljeno promatrali Crkvu svetog Nikole.

Imali smo prigodu i ponoviti sadržaje prirode i društva o prometu i ponašanju učenika u prometu. Ponovili smo i temu –Putujemo izvorno na autobusnoj stanici. Lakše smo shvatili što je putnička blagajna, prometni ured,vozni red, peroni, ali i ponašanje putnika u autobusu.

Terenska nastava uvijek je više od nastave u učionici. Sretni , zadovoljni i s puno novih saznanja vratili smo se u naš Gornji Kraljevec.

Marija Leček, uč.savjetnica

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 29. 10. 2014.

« Ožujak 2024 »