Dan učitelja u PŠ Gornji Kraljevec

„Danas smo mi učiteljice!“

Iako je Dan učitelja, 5.10. ove godine bio u nedjelju u kombiniranom razrednom odjelu učenika 1. i 2. razreda zajedno smo ga obilježili u ponedjeljak, 6.listopada. Nakon razgovora o učiteljima i njihovim potrebitim osobinama i znanjima zajedno smo odlučili jednodnevnu zamjenu.

Učiteljici je bilo lako jer ona je odmah sjela u učeničku klupu i postala ono što je već bila ,učenica. Ali tko će biti učiteljica? Uz malo razmišljanja izabrali smo četiri učenice kao nove učiteljice.Zašto? Pa mi to nikad nismo bile, a zadaci ozbiljni i veliki. To je pravi izazov!

Tako su Ema i Antonija  na satu razrednika istraživale školsku prehranu i popunjavala se anketa. Naravno tu su i učenici prvog razreda pa im treba dodatna pomoć zato su i danas  dvije učiteljice.

Učiteljica hrvatskog jezika bila je Lorena. Kako su učenici s puno pažnje slušali Lorenino čitanje,a i kasnije su bili svi jako aktivni. Učiteljica Lorena je na kraju obišla sve učenike i provjerila uradke i bila je jako zadovoljna.

Učiteljica matematike bila je naša izvrsna matematičarka Helena. Pod njezinim budnim okom svi učenici 1. razreda s radošću su savladali pripadnost i nepripadnost skupu.

Ovaj dan bio je ugodno iznenađenje svima.Učiteljica Marija, zapravo prava učiteljica zadivljeno je promatrala ozarena lica svojih učenika i bila posebno ponosna s koliko su se truda i ozbiljnosti „nove učiteljice „ uhvatile posla.

Tako je projekt ,zamijenimo uloge ,bio pravo iznenađenje i zadovoljstvo svima , pa ni rezultati nisu izostali. O ovom Danu učitelja još će se dugo s radošću  pričati.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 15. 10. 2014.

« Ožujak 2024 »