Festival prava djece i Mjesec borbe protiv ovisnosti

Usprkos izazovnim vremenima u kojima se trenutno nalazimo, naša škola i dalje provodi preventivne programe i aktivnosti koje su sada još i važnije za očuvanje mentalnog zdravlja naših učenika. Tako i dalje, u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Međimurske županije i uz pokroviteljstvo Međimurske županije, provodimo  preventivni program „Trening životnih vještina“ za učenike 4., 5. i 6. razreda. Trening životnih vještina je program primarne prevencije rizičnih oblika ponašanja koji se temelji na razvoju osobina i uvježbavanju vještina koje su važne u razvoju pozitivnog ponašanja. Program pruža informacije o štetnosti rizičnih ponašanja i konzumiranja cigareta, alkohola i droge, razvija samopouzdanje, vještine donošenja odluka, zauzimanja za sebe, rješavanja konflikata, kontrole emocija te socijalne i komunikacijske  vještine. U duhu zaštite od sredstava ovisnosti i ove školske godine obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti koji se održava u razdoblju od 15.11. – 15.12.2020. godine. Ovoga puta su učenici 8. razreda bili kreativni na satu Hrvatskog jezika te su osmišljavali literarni uradak na temu „Moja snaga u izazovnim vremenima“. Oduševili su nas svojim razmišljanjima, pa najbolje radove dijelimo i ovdje s vama. Najbolji će biti nagrađeni i na županijskoj razini. Osim ovisnostima bavili smo se i Pravima djece u sklopu Festivala dječjih prava. Učenici su imali prilike pogledati edukativne filmove koje su snimili njihovi vršnjaci iz Hrvatske i Europe.

U nadi da će nova 2021. godina donijeti mnoštvo blagoslova, sreće, pozitive i uspjeha, želim svima topao i blagoslovljen Božić te zdrave i zabavne zimske praznike!

Vaša pedagoginja

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 14. 12. 2020.

« Ožujak 2024 »