VAŽNO vezano za COVID-19

Poštovani roditelji i učenici!

Obzirom da je došlo do pogoršanja epidemiološke situacije u Međimurju, apeliramo na ozbiljno i odgovorno ponašanje s vaše strane kako bismo uspjeli čim duže zadržati povoljnu epidemiološku situaciju u našoj školi i time osigurati neometano održavanje nastave. Pošto smo primijetili da u školu dolaze učenici sa simptomima prehlade još jednom ponavljamo da u školu ne šaljete djecu ako:

1. IMAJU SIMPTOME ZARAZNE BOLESTI (povišena tjelesna temperatura, kašalj, respiratorne smetnje, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolju, proljev, povraćanje)
  2. IMAJU IZREČENU MJERU SAMOIZOLACIJE  - obavezno javiti u školu!
  3. IMAJU SAZNANJA DA JE UČENIK ZARAŽEN S COVID-19 – obavezno javiti u školu!

Također zbog mjere opreza ponovno se uvodi obavezno nošenje zaštitnih maski u 6. i 8. razred, pošto su nam to razredni odjeli s najviše učenika.

Još jednom naglašavamo i apeliramo na odgovorno ponašanje svih učenika i roditelja, kao i lokalne zajednice u svrhu zaštite zdravlja i života svih nas – okupljanja (rođendane, proslave, izvannastavne aktivnosti) gdje se okuplja više učenika naše škole izbjegavajte, naglašavajte učenicima da se čim manje okupljaju prije/poslije škole, neka obavezno nose zaštitne maske i redovito peru/dezinficiraju ruke. Svima nam je u interesu čim duže održavati nastavu prema A modelu (u školi). Ukoliko u tome ne uspijemo biti ćemo primorani prijeći na online nastavu (djelomično ili u potpunosti).

Apeliramo na pravovremeno i točno obavještavanje škole na možebitnu zarazu ili potvrđenu zarazu virusom COVID-19. Odgovornost i informiranost točnim informacijama ključna je za sprječavanje širenja zaraze stoga vas još jednom pozivamo na odgovorno ponašanje!

objavio: Tatjana Vugrinec   datum: 22. 10. 2020.

« Ožujak 2024 »