« Studeni 2020 »

Vukovar
Autor: Lidija Kovačić Faić, 18. 12. 2019.

Naše putovanje u Vukovar započelo je 5. prosinca kad smo u vrlo ranim jutarnjim satima krenuli u Vukovar.Prva postaja je bila u naselju Kuršanec gdje smo pokupili učenike OŠ Kuršanec. Svi zajedno smo sretno, ali i umorno, stigli do Vukovara. Stigli smo u Memorijalni centar Domovinskog rata gdje smo slušali predavanja Domovinski rat i Bitka za Vukovar . Potom smo brzo ručali u restoranu "Istra". Nakon ručka smo obišli Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Zatim je slijedila prijava u hostel "Dubrovnik". Nakon prijave slijedilo je slobodno vrijeme koje smo proveli u centru grada. Večer je također bila zabavna, nakon večere je uslijedio disko. U 23h su se gasila svijetla i slijedio je počinak. S vrlo ranim buđenjem započeo je drugi dan. Neposredno nakon doručka smo krenuli u pokret odjavili smo se iz hostela i krenuli u posjet memorijalnim mjestima: Mjesto sjećanja-Vukovarskoj bolnici 1991, Memorijalno groblje žrtva Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Vukovarski vodotoranj, crkvu sv. Filipa i Jakova, provozili smo se pored Kukuruznog puta-Puta spasa. Nismo izostavili ni Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti ni Velepromet i Borovo Commerce. Brz ručak i posjet Školi mira u kojoj se nakon predavanja održao kviz u kojem su Anja Rukljač i Sandra Silaj osvojile 3. mjesto, dok su maši suputnici iz OŠ Kuršanec osvojili 2. mjesto. Dvodnevno putovanje završili smo vožnjom kući i sretnim dolaskom našim kućama.

8. razred, generacija 2005./2006.