« Studeni 2020 »

Međunarodna revija dječjeg filma
Autor: Lidija Kovačić Faić, 8. 3. 2019.

U utorak, 5. ožujka 2019., učenici razredne nastave matične i područne škole uputili su se u pratnji svojih učiteljica i učitelja u Čakovec. Učenici prvih i drugih razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Nikola Zrinski gdje ih je srdačno dočekala i ugostila knjižničarka Blaženka Bašek. Učenici su prošetali  dječjim odjelom te su naučili što se u knjižnici radi. Odmilja zvana teta Blaška rado je pročitala nekoliko kraćih tekstova i dramskih igrica u kojima smo uživali.

Muzej Međimurja bio je odredište učenika trećih i četvrtih razreda. Učenici trećih razreda pogledali su stalni postav Muzeja dok su učenici četvrtih razreda sudjelovali u radionicama o starim međimurskim legendama.

Nakon Gradske knjižnice i Muzeja Međimurja, svi su učenici prisustvovali 7. međunarodnoj reviji filova za djecu u Centru za kulturu. Imali smo čast pogledati pretpremijeru prvog hrvatskog znanstveno - fantastičnog filma Moj dida je pao s Marsa. Ovo je priča o djevojčici Uni čiji se život naglo preokrene kad njenog djeda otmu vanzemaljci. U podrumu kuće slučajno otkrije da je dida i sam vanzemaljac čiji se brod davno srušio, a tu je ostao njegov pilot, mali mrzovoljni robot Dodo. Una i robot imaju manje od 24 sata da pronađu i spase didu.