Terenska nastava u Zagrebu

U četvrtak 9.studenoga 2017.g. učenici predmetne nastave naše škole, zajedno sa svojim razrednicima i knjižničarkom krenuli su u Zagreb. Svi smo bili jako uzbuđeni i sretni kad smo vidjeli da je po nas došao autobus na kat. Najprije smo stali na stajalištu u Sesvetama, a zatim smo krenuli u Dječje kazalište Dubrava na kazališnu predstavu i radionicu. Gledali smo predstavu Poljubit ću je uskoro, možda. Priča nas je odvela na more. Debeljuškasti dječak Filip stigao je na ljetovanje kod bake na more, kod bake koje peče najfinije fritule na svijetu. I baš tamo ispred bakine kuće, na molu, Filip upoznaje jedno društvo i jednu djevojčicu. Nova prijateljstva, nove dogodovštine, nove ljubavi… Predstava govori o tome kako je to biti drugačiji.

Nakon predstave imali smo priliku pričati s glumcima i pitati ih što god nas zanima. Pitali smo ih koja je razlika između glume u kazalištu i glume na televiziji; kako se bilo poljubiti… Zatim je slijedila radionica Tribina o toleranciji s dramskom i socijalnom pedagoginjom. Ponovili smo značenje pojma tolerancije i ispričali jedan primjer netolerancije te jedan primjer tolerancije. Zaključili smo da biti drugačiji nije nešto loše.

Za kraj smo posjetili 40. Interliber – sjam knjiga. U tom mnoštvu knjiga, svatko je pronašao knjigu za sebe ili neku dragu osobu. Puni dojmova i umorni vratili smo se kući.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 13. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »