« Lipanj 2017 »

„Rico, Oskar und der Diebstahlstein“
Autor: Lidija Kovačić Faić, 6. 3. 2017.

Centar za kulturu Čakovec petu godinu zaredom organizira program europskog filma za djecu i mlade u cilju razvoja medijske kulture i osvješćivanja filmske umjetnosti u školama. Program je potpora nastavi medijske kulture i osvješćivanja filmske umjetnosti školama. Učenici nižih razreda svake godine pogledaju film primjeren njihovom uzrastu. Ove godine  uživali su u njemačkom dječjem filmu pod naslovom „Rico, Oskar i tajanstveni kamen“. Film je osim ljetne pustolovine ponudio i toplu priču o pravom prijateljstvu i odrastanju. Prije same projekcije održano je kratko predavanje o osnovnim filmološkim pojmovima i tematskim elementima koje film obrađuje.

Nakon projekcije učenici su s razrednicima iskoristili ugodno proljetno vrijeme za obilazak predviđenih sadržaja: prvi i drugi razredi- perivoj Zrinski, centar grada, pošta i autobusni kolodvor,

treći razred- Muzej Međimurja, a četvrti razred- radionica:analiza i razgovor o filmu s voditeljicama Natašom Kralj i Snježanom Božin.