Obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti

Svake godine u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti s ciljem senzibilizacije učenika, njihovih roditelja i cjelokupne javnosti o problemu ovisnosti (alkohol, pušenje cigareta, droge). Nažalost provedena istraživanja ne idu baš u korist naših mladih, pa se moramo još više potruditi da naši sadašnji učenici ne budu dio te ružne statistike. Upravo zbog toga, u školi je provedeno niz radionica – 5. razred učio je o štetnosti cigareta, 6. razred o utjecaju medija na korištenje sredstava ovisnosti (prvenstveno alkohol), a 8. razred o utjecaju rizičnih ponašanja na budućnost (Moja budućnost – moj izbor). 4. razred također je aktivno uključen u prevenciju ovisnosti kroz program Treninga životnih vještina koji se po prvi put provodi u našoj školi (8 radionica koje provode učitelj Damir Grašić i pedagoginja).

Uredili smo veliki pano u školi s temom novih droga te raspisali učenički natječaj za najfotografiju prijateljstva. Prijateljstvo je ujedno i glavna tema središnjeg obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti u OŠ Strahoninec. U natječaj se uključila i fotografska grupa naše škole koju vodi vjeroučitelj Mihajlo Ivaniš. 15.12. na središnjoj proslavi predstavljale su nas učenice 7. razreda – Jana Farkaš i Sara Munđar u pratnji pedagoginje škole. Razgledali smo izložbu učeničkih radova te sudjelovali u radionici  stručnjaka iz Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenje „Ivan Vučetić“ koji su nas oduševili. Postali smo prava CSI ekipa. U sklopu programa pozdravila nas je predsjednica Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga Međimurske županije, ujedno zamjenica župana Sandra Herman, zatim ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije Marina Payerl – Pal, te županijska koordinatorica školskih preventivnih programa Andreja Zadravec Baranašić. Kako smo se dobro zabavile pogledajte u galeriji fotografija!

Pedagoginja škole: Maja Lukman Šprajc, prof.

objavio: Lidija Kovačić Faić   datum: 19. 12. 2016.